WIDEODOMOFONY

DOMOFONY

Skorzystaj i zamów bezpłatną wycenę do której otrzymasz  10% rabatu  !!!  

Co to są Domofony i wideodomofony?

Domofon to urządzenie które umożliwia zdalne otworzenie furtki/bramki, ale również rozmowę z naszym gościem.
Wideodomofon to urządzenie jest bardzo podobne do domofonu ale różni się tym iż można nie tylko porozmawiać z gościem, ale zobaczyć kto przed furtką stoi.

Jaki domofon wybrać ? 

 Wybierając domofon mamy do wyboru trzy systemy sterowania:

  1. najprostszy – analogowy,
  2. bardziej skomplikowany – cyfrowy
  3. analogowo – cyfrowy.
Analogowy– każdy unifon połączony jest z bramofonem oddzielnym kablem. System analogowy idealnie sprawdza się w domach jednorodzinnych ze względu na niewielką liczbę urządzeń: przeważnie jeden bramofon i jeden lub dwa unifony. Im ich więcej, tym gorsza byłaby jakość połączeń, dlatego w domu, w którym potrzeba wielu urządzeń (bo na przykład mieszka w nim kilka rodzin) lepiej sprawdzają się systemy cyfrowe.
 Cyfrowy- składa się z centralki cyfrowej i unifonów wyposażonych w dekodery. Centrala ma numeryczną klawiaturę, na której wybija się odpowiedni numer lub kod dostępu, żeby otworzyły się drzwi lub furtka. W takich domofonach można regulować czas otwarcia zamka, długość dzwonienia lub rozmowy. Konstrukcja unifonów w systemie cyfrowym sprawia, że nawet gdy słuchawka jest źle odłożona, urządzenie działa prawidłowo, co nie jest możliwe w części systemów analogowych. Liczba przewodów w takim systemie jest niezależna od tego, jak wiele osób korzysta z urządzenia; on sam może być połączony z systemem ochrony budynku.
Analogowo – cyfrowy – jest kombinacją dwóch systemów, w którym analogowe unifony łączone są z cyfrowym bramofonem. Drzwi otwiera się kodem lub kartą kodową.

Domofony bez kabla.

Systemy bezprzewodowe, w których łączność między panelem zewnętrznym a wewnętrznym odbywa się na drodze radiowej. Ich zaletą jest możliwość otwierania furtki za pomocą specjalnego pilota z dowolnego miejsca w domu i łatwość montażu systemu składającego się z kilku unifonów. Unikniemy wówczas ryzyka uszkodzenia kabla i unieruchomienia przez to systemu, jest on jednak bardziej podatny na zakłócenia.

Rada która ma zastosowanie w praktyce.

Instalację domofonową/wideo-domofonową warto podłączyć do niezależnego obwodu elektrycznego, żeby zmniejszyć ryzyko awarii obwodu i przez to – wyłączenia urządzenia z pracy (im więcej urządzeń podłączonych jest do obwodu, tym większe jest ryzyko, że któreś z nich zepsuje się lub ulegnie uszkodzeniu, wyłączając z pracy instalację domofonową).
Warto też pomyśleć o zasilaniu awaryjnym, czyli np. UPS-ie, który podtrzyma pracę systemu domofonowego nawet po zaniku napięcia w instalacji – urządzenie to przyda się także do zabezpieczenia pracy telefonu lub komputera.