TELEWIZJA DOZOROWA

TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA

Skorzystaj i zamów bezpłatną wycenę do której otrzymasz  10% rabatu na system kamer.

 

 

 

Systemy telewizji przemysłowej  w dzisiejszych czasach są obowiązkowe w niektórych obiektach użyteczności publicznej. Są też doskonałym uzupełnieniem systemów alarmowych a niekiedy są  stosowane zamiast alarmu.
Tak jak w każdej dziedzinie którą się zajmujemy oferujemy kompletne rozwiązania w zakresie telewizji przemysłowej dla domu , obiektów biurowych i przemysłowych oraz publicznych (np. stadiony, dworce, hale widowiskowe), to znaczy  projektowania, montażu i konserwacji systemów telewizji przemysłowej CCTV.

 

Kiedy potrzebny jest monitoring ?

 

Oczywiście wtedy gdy czujesz się zagrożony, obawiasz się kradzieży w firmie, domku letniskowym, obawiasz się o bezpieczeństwo swoich bliskich, kiedy jesteś w pracy.
Skontaktuj się z nami. My zainstalujemy odpowiedni system kamer na który będziesz miał podgląd przez komputer, laptopa czy telefon komórkowy z dowolnie wybranego miejsca na świecie.
Montaż telewizji dozorowej z systemem cyfrowego zapisu, otworzy Państwu nowe możliwości kontrolowania tego, co dzieje się w Państwa firmie lub domu oraz podwyższy poziom bezpieczeństwa Państwa mienia.

 

Jaki wybrać system kamer ? 

 

  • Systemy analogowe – tutaj stosowane są cyfrowe rejestratory ale obraz z kamer jest dostarczany sygnałem analogowym a co za tym idzie to mniejsza rozdzielczość ( niedostępny w naszej ofercie) .
  • Systemy telewizji IP – w tym przypadku sygnał wideo przesyłany jest do rejestratora przez sieć LAN lub internet natomiast sam rejestrator jest  zaawansowanym  urządzeniem przypominającym w budowie macierz dyskową .
Obie grupy sprzętu różni przede wszystkim jakość rejestrowanego obrazu  ( nie wnikając w szczegóły techniczne) a także dzieli je ogromna przepaść cenowa.
Alternatywą jakości i ceny jest System AHD (Analog High Definition) to nowa technologia przesyłania obrazu wysokiej rozdzielczości HD poprzez kabel koncentryczny lub skrętkę komputerową. Technologia opatentowana przez firmę Nextchip pozwala na przesył obrazu w jakości HD na odległość do 200 – 300 metrów bez użycia dodatkowych wzmacniaczy sygnału. Obecnie rozwiązania AHD pozwalają na uzyskanie obrazu w jakości/rozdzielczości nawet 5Mpx.

 

Zalety monitoringu wizyjnego:

– zwiększenie bezpieczeństwa pracodawcy i pracowników lub domowników
– zabezpieczenie przed kradzieżami, zarówno ze strony klientów jak i pracowników
– ochrona przed wstępem osób niepowołanych na teren
– kontrola jakości i ilości pracy osób zatrudnionych
– dozór nad mieniem firmowym lub prywatnym
– zmniejszenie kosztów ubezpieczenia obiektu 

 

Monitoring wizyjny w szczególnych przypadkach może zastąpić ochronę fizyczną obiektu pozwalając tym samym na wprowadzenie znacznych oszczędności